Menneet näyttelyt / Past exhibitions

1.10. – 25.10.

Mira Heija: The Holy Smoke

Maria Hyypiä: Selected works

 

3.9. – 27.9.

Essi Ruuskanen: Caremonsters

Sandra Marins: Tinder on mun taideprojekti

 

6.8. – 30.8.

Jukka Tilus: 8 MINUUTTIA

Isabel Pathirane ja Henriikka Pöllänen: Land Escapes

 

9.7. – 2.8.

Aro Mielonen ja Johanna Lahtinen : Muutoksen mitta

Mojo Erämetsä: Aikojemme synnit ja hyveet

 

4.6. – 5.7.

Aalto-yliopiston Taiteiden ja suunnittelun korkeakoulun maalauksen syventävien opintojen kevätnäyttely : Longing distance

 

6.3. – 22.3.

Elina Priha

Vesa-Pekka Ruuska – Lotta-Maria

Eino Heikkilä – Ajatusvärit

 

6.2. – 1.3.

Anna Emilia Järvinen – Suomuja

Sonja L – Artificial Flavour

Sivi Valima – Out of the Blues – Vain muutos on pysyvää

9.1. – 2.2.

Sofia Zida

Virpi Taipale – Pirskeet

Julia Jussila – Lonkeronaiset


14.11. – 21.12.2019

Tuuli Huovila & Krista Blomqvist – Pinnoissa


16.10.-10.11.2019

Bilal Khaleel Mumtaz – Woodwork

Enrico Mazzone – A bit of Ibsen

 

18.9.-12.10.2019

Saara Maria Tikka ja Lea Lintula – Leikkikenttä

 

21.8.-15.9.2019

Jenna Olden ja  Emilia Mäkelä – 5/5 AD

 

24.7. – 18.8.2019

Antoine King – VARO KING

Viljami Eronen – Crudo Via

 

26.6. – 21.7.2019

Juuso Joutsi – Kaupungit loppuu

Terese Andersson – ETA

Jonna Tuupainen – Jotain muuta

 

30.5.-18.6.2019

Photofuss – Viimeinen sukupolvi

 

3.5.-26.5.2019

Maria Windschüttel – Other World Romanticism / I.Vortex

Sami Mannerheimo – Herkät ja Viisaat

 

3.4. – 28.4.2019

Sara Louhela – Scattered

Rebecca Niska – Surface

Kati Leskinen & Jenna Ihalainen – Oma Napa

 

6.3. – 27.3.2019

Kankaanpään taidekoulun opiskelijat – BEYOND FUTURE

 

6.2. – 3.3.2019

Antti Immonen – Paratiisi

Jussi Meuronen

 

9.1. – 4.2.2019

Sivi Valima – Booty (Mani)fest!

Elisa Serafia – Sweethoneybeebambi

 

3.12.2018. – 2.01.2019

Terhi Ekebom, Julia Sand, Elina Holley, Katja Määttä and Päivi Lindell: G-REX: THE PIPELINE OF TRUST

Alan Kuivanen, Hel, Jukka Peltosaari, Kap, Kristian Södergård, Niina Mantsinen, Otto-Mikael Tompuri, Saharan Inka, Stay Ice, You Suck: FROZEN HELSINKI, AVANTGARDE ARTISTS OF GRAFFITI

8.11. – 2.12.2018

Seppo Myllyviita, Kristiina Sievi-Korte, Hannu Iso-Oja: TORRON KAIKUJA

Samuli Suonperä: URBAN CAGES

Anni Vesterinen: VESURI WAS HERE

19.10. – 4.11.2018

Luca Delgado, Laura Peltonen ja Vlada Petrovskaja.